Candidates filing for local, regional and state offices are posted below. Filings will be updated here during the filing period.

State
Patricia Nation — Attorney General — Republican
Mark A. Robinson — State Land Commissioner — Democrat
Lynette “Doc” Bryant — Governor — Democrat
Chris Hayes — State Treasurer — Libertarian
Aaron Cash — Attorney General — Libertarian
Frank Gilbert — Governor — Libertarian
Ken Hamilton — U.S. Congress, District 4 — Libertarian
Christopher Olson — Lt. Governor — Libertarian
Brian Leach — State Auditor — Libertarian
Mark Pryor — U.S. Senate — Democrat
Leslie Rutledge — Attorney General — Republican
Nate Steel — Attorney General — Democrat
Regina Stewart Hampton, State Auditor — Democrat
Elvis D. Presley — State Land Commissioner — Libertarian
John Burkhalter — Lt. Governor — Democrat
Jeff Wardlaw — State Representative, District 8 — Democrat
Brian Scott Willhite — U.S. Congress, District 1 — Libertarian
David Sterling — Attorney General — Republican
Nathan LaFrance — U.S. Senate — Libertarian
Karen Sealy Garcia — State Treasurer — Democrat
Debra Hobbs — Lt. Governor — Republican
Duncan Baird — State Treasurer — Republican
Tommy Moll — U.S. Congress District 4 — Republican
John Thurston — State Land Commissioner — Republican
Andrea Lea — State Auditor — Republican
Chris Richey — State Representative District 12 — Democrat
Mike Ross — Governor — Democrat
Sonya Leggett-Ryburn — State Representative District 9 – Republican
Mark D. McElroy — State Representative District 11 – Democrat
Mike Holcomb — State Representative District 10 — Democrat
Andy Mayberry — Lt. Governor — Republican
Dennis Milligan — State Treasurer — Republican
Susan Inman — Secretary of State — Democrat
Mark Martin — Secretary of State — Republican
Ken Yang — State Auditor — Republican
Mark Swaney — U.S. Senate — Green
Sheilla Lampkin — State Representative District 9 — Democrat
Patricia Ferrell Mays — State Representative District 10 — Republican
James Lee Witt — U.S. Congress, District 4 — Democrat
Bruce Westerman — U.S. Congress, District 4 — Republican
Rick Crawford — U.S. Congress, District 1 — Republican
Tim Griffin — Lieutenant Governor — Republican
Tom Cotton — U.S. Senate — Republican
J. Joshua Drake — Governor — Green
Curtis Coleman — Governor — Republican
Asa Hutchinson — Governor — Republican

Non-Partisan Judicial
Tim Cullen — State Supreme Court Associate Justice, Position 2
Robin Wynne — State Supreme Court, Associate Justice, Position 2
Karen Baker — State Supreme Court, Associate Justice, Position 6
Sam Pope — Circuit Judge, District 10, Div. 1
Bynum Gibson — Circuit Judge, District 10, Div. 3
Kenneth Johnson — Circuit Judge, District 10, Div. 2
Thomas Deen — Prosecuting Attorney, District 10
Sara M. Hartness — Drew County District Court

Ashley County
Rhonda Pippen — Justice of the Peace, District 7 — Republican
Sherry Stanley — County Collector — Independent
Frank W. Rawls — Justice of the Peace, District 11 — Democrat
Keith Medders — Coroner — Democrat
Jeff Langley — Justice of the Peace, District 6 — Democrat
Ricky Sims — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Bob Rush — Justice of the Peace, District 9 — Democrat
Ronnie Wheeler — Justice of the Peace, District 10 — Independent
Carlton “Buddy” Lawrence — Justice of the Peace, District 2, Portland — Democrat
Steve Hartshorn — Coroner — Democrat
Dennis F. Holland, Sr. — County Judge — Democrat
Vickie Stell — Circuit Clerk — Democrat
Rachel Beth Rush — Assessor — Independent
Corliss McCain — Justice of the Peace, Wilmot — Democrat
James L. Austin — Justice of the Peace, Wilmot — Democrat
Lawrence Watt — Constable, Millcreek — Democrat
Michael Kennedy — Constable, Elon — Democrat
David G. Johnson — Sheriff — Democrat
Brian Slaughter — Sheriff — Republican
Christie Pippen Martin — County Clerk — Democrat
Billy D. Akers — Justice of the Peace, District 4 — Democrat
John W. Martin — Extra Township Constable — Democrat
Frankie Tanksley — Egypt Township Constable — Democrat
Stacey Ricks Breshears — County Treasurer — Democrat

Bradley County
James Rick Anders — Sheriff/Collector — Democrat
Jim Anders — Justice of the Peace, District 7 — Republican
Krystle Hays — Assessor — Democrat
BK “Pat”Morman — Justice of the Peace, District 3 — Democrat
Randall Vanderzwalm — Justice of the Peace, District 9 – Democrat
Alton Ray Richard — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Jimmy Sledge — Justice of the Peace, District 4 — Democrat
Mark D. Huggins — Coroner — Democrat
Ronald L. Wheeler — Constable, Washington Township — Democrat
Gwendolin S. Bullard — Justice of the Peace, District 1 — Democrat
Karen H. Belin — County Clerk — Democrat
Eddie Wayne Parnell, Sr. — Justice of the Peace, District 2 – Republican
Diane Wesson — County Treasurer — Democrat
Bobby Hargrave — Justice of the Peace, District 6 — Democrat
Mike Gorman — Justice of the Peace, District 5 — Republican
Sim McCoy — Constable, Pennington Township — Democrat
Keith Neely — County Judge — Democrat

Chicot County
J.P. “Jack” Burge — Southeast Arkansas Levy Board Commissioner — Democrat
Gwen Carbage Smith — Collector — Democrat
Michael Mencer — Justice of the Peace, District 3 — Democrat
Jeraldine Tucker — Justice of the Peace, District 4 — Democrat
Melvin Carpenter — Justice of the Peace, District 5 — Democrat
Mark Pieroni — Justice of the Peace, District 6 — Democrat
Floy Bostick — Justice of the Peace, District 7 — Democrat
Avery Turner — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Terri Austin McCullough — Justice of the Peace, District 9 — Democrat
James “Boots” Thomas — Constable, Bouie Township — Democrat
James “Duck” Cathey — Constable, Planters — Democrat
Jonathan Bradford — Constable, Planters — Democrat
Mack Ball, Jr. — County Judge — Democrat
Ronald Nichols — Sheriff — Democrat
Debora Nelson — Constable, Carlton — Democrat
Carla Curtis — Treasurer — Democrat
Theodore Brown — Justice of the Peace, District 1 — Democrat
Joni Cannatella — Treasurer — Democrat
Jerry Melton — Justice of the Peace, District 2 — Democrat
Gail Seamans — Collector — Democrat
Josephine Taylor-Griffin — Circuit Clerk — Democrat
Barbara Esters-Townsend — Assessor — Democrat
Lawrence Webster — Constable, Planters Township — Democrat
Dwight W. Bruce — Sheriff — Independent

Desha County
Teresa Polite — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Robbie Doherty — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Beth Fuller Moncrief — County Clerk — Democrat
Charles Denver — Justice of the Peace, District 5 — Democrat
Patricia Watkins — Justice of the Peace, District 3 — Democrat
Joe James — Justice of the Peace, District 1 — Democrat
Lynn Weatherford — Justice of the Peace, District 2 — Democrat
Gene Wesser — Justice of the Peace, District 4 — Democrat
Richard Smith — Justice of the Peace, District 6 — Democrat
Vaughta Glover — County Collector — Democrat
Pam Stallings — County Treasurer — Democrat
Roy Rodgers — County Judge — Democrat
Jim Snyder – Sheriff — Democrat
Joe Wilkin – Coroner — Democrat
James “Doc” Bilberry — Justice of the Peace, District 9 — Independent
Valerie Donaldson — County Clerk – Democrat
Gaye Brown — Assessor — Democrat
Ronnie Norris — Justice of the Peace, District 7 — Republican
Edgar Stain — Constable, Randolph Township — Democrat
Minnie Haywood — Circuit Clerk — Democrat
Bill Shea — Levy Board — Democrat

Drew County
Wes Fletcher — County Surveyor — Republican
Charles Fred Dearman — Coroner — Democrat
Logan Fuqua — Constable, Saline Township — Democrat
Orlando Jones — Justice of the Peace, District 1, Independent
Ryan Copico — Justice of the Peace, District 2 — Republican
Casey Walker — Constable, Spring Hill Township — Republican
Tonya Loveless — County Collector — Democrat
Eric Chisom — Constable, Marion Township — Democrat
Bill Horn — Constable, Crook Township — Democrat
Scott Chapman — Constable, Veasey Township — Republican
Courtney Hale — Circuit Clerk — Republican
Patty Mitchell — Justice of the Peace, District 7– Democrat
Billie Gober — Justice of the Peace, District 3 — Democrat
Robert Akin — County Judge — Independent
Beverly Burks — Circuit Clerk — Democrat
Michael Frisby — Constable, Cominto — Republican
Mark Gober — Sheriff — Democrat
Lyna Gulledge — County Clerk — Democrat
Beth Davis — Assessor — Democrat
Charlie Searcy — Treasurer — Republican
Carole Bulloch — Justice of the Peace, District 4 — Democrat
Tommy Gray — Justice of the Peace, District 5 — Democrat
Chris Barnett — Justice of the Peace, District 6 — Democrat
Frank Appleberry — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Rene Knowles — Justice of the Peace, District 9 — Democrat

Wilmar
Marvin Hopson, Sr. — Ward 2, Pos. 2 — Democrat
Toni Perry — Ward 2, Pos. 1 — Democrat
Deborah West — Alderman, Ward 1, Pos. 1 — Democrat
Charles Saffold — Alderman, Ward 1, Pos. 2 — Democrat
Curley Jackson — Mayor — Democrat
Nodgy Merritt — Mayor — Democrat

Monticello
Al Peer — Alderman, Ward 1, Pos. 2 — Democrat
Andrea Chambers — City Clerk/Treasurer — Democrat
Tim D. Chase — Alderman, Ward 4, Pos. 2 — Democrat
Beverly Hudson — Alderman, Ward 4, Pos. 1 — Democrat
Cedric D. Leonard — Alderman, Ward 1, Pos. 1 — Democrat
Allen Maxwell — Mayor — Democrat
Carolyn Brown — Alderman, Ward 2, Pos. 1 — Democrat
Joe Meeks — Alderman, Ward 3, Pos. 2 — Democrat
Raymond Hubbard — Alderman, Ward 3, Pos. 1 — Democrat
Claudia Hartness — Alderman Ward 2, Pos. 2 — Democrat

Lincoln County
Kenneth Robertson –Constable, Choctaw Township — Republican
Robert Clay Wynn — County Surveyor — Republican
Brad Henley — Justice of the Peace, District 3 — Democrat
Johnathan Blake —  Constable, Lone Pine — Democrat
Lisa McGehee — County Treasurer — Democrat
L.E. “Hoss” Wells — Constable, Wells Bayou — Democrat
Edwin Branson — Justice of the Peace, District 6 — Democrat
Shelly Garrison — County Treasurer — Democrat
Drew Steed, Justice of the Peace, District 5 — Democrat
Kenneth “Bubba” Davis” — Sheriff — Democrat
Cindy Glover — Circuit Clerk — Democrat
Leonard Hogg — Sheriff — Democrat
Melissa Branch — Collector — Democrat
Becky Morgan — Assessor — Democrat
David Rochell — Justice of the Peace, District 2 — Democrat
Phillip Thomas — Justice of the Peace , District 7 — Democrat
Kip Dutton, Justice of the Peace, District 1– Democrat
Kip Dutton — Constable, Owen Township — Democrat
Burl Robertson — Justice of the Peace, District 8 — Democrat
Paul Carter — Justice of the Peace, District 4 — Democrat
James Hawkins — Coroner — Democrat
Jerry Bates — Constable, Cane Creek — Democrat